Sayı 109

Türkiye'yi İdare Eden Gerçek Güç Kim?

Türkiye'yi İdare Eden Gerçek Güç Kim?

(May 2020)

Editörden:


Furkan Nesli Dergisi olarak 10. yılımıza girmenin verdiği sevinçle Rabbimize hamd ederek başlamak istiyoruz cümlelerimize… 2011 yılının mayıs ayında başladığımız bu yolda başta Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi olmak üzere dergimizde emeği geçen, yüreklerinden gelenleri Kur’an ve sünnet ışığında harmanlayarak ilmin, davanın, medeniyetin lezzetiyle bizlere sunan yazarlarımıza ve siz değerli okurlarımıza teşekkür ederiz.

Mayıs ayı kapağımızda “Türkiye’yi İdare Eden Gerçek Güç Kim? AVM’ler Açık,Camiler Kapalı!” diyerek Corona virüs tedbirleri gerekçesiyle ilk kapatılan yer olan fakat henüz açılmayan camilerimizi ele aldık. Yetkili mercilere Furkan Nesli olarak; “AVM’ler, pazar yerleri, toplu taşımalar, berberler- kuaförler tedbirler alınarak açılıyorken NEDEN Camiler kapalı, Cumalar yasak, Teravih kılınamıyor ve İtikafa izin verilmiyor?” diye sorduk.

Unutturulmaya çalışılan Ramazan ruhu ve itikaf sünnetine dair konuların yer aldığı dergimizi, 10. yılımıza özel olarak yenilenen sitemiz furkannesli.net ile internet ortamında da takip edebilirsiniz.

Corona virüs salgını nedeniyle kapatılan camilerimizde gerekli tedbirlerin alınarak, teravih namazlarının kılınacağı, itikaf ruhunun ülkemizde ve tüm dünyada tıpkı Asr-ı Saadet dönemindeki gibi yeniden canlandırılacağı günlere en kısa zamanda ulaşmak en büyük temennimizdir.

Ümmet-i Muhammed’in birlik ve beraberlik içerisinde olduğu, gözyaşlarının, zulümlerin, akan kanların olmadığı gerçek bayramlar görmeyi nasip etsin Rabbim…

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun…

Furkan Nesli


Paylaş: