Sayı 40

Yahudi! Yahudi! Hayberi Hatırla! Muhammed Ordusu Dönecek Yakında!

Yahudi! Yahudi! Hayberi Hatırla! Muhammed Ordusu Dönecek Yakında!

(Ağustos 2014)

Editörden:

Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan’ı acı bir buruklukla geride bıraktık. Çünkü on yıllardır Ortadoğu’da ve özellikle de Filistin’de terör estiren İsrail devleti, âdeti vechile yine Ramazan ayında Filistin’e saldırdı. İftar ve sahurları kana bulayan, evleri yıkan, camileri bombalayan, küçücük bebekleri, henüz gözünü dünyaya açmadan katleden bu teröre karşı güçsüzlüğümüz ve çaresizliğimizdi bizi perişan eden… Müslümanlar olarak üzülmenin, dua etmenin ve hatta miting yapmanın dışında da yapabileceğimiz şeylerin olduğunu Filistin’e özel hazırladığımız bu sayımızla sizlere bir kez daha hatırlatmak istedik. 

Ne Filistin saldırıları ve ne de Yahudilerin Müslümanlara karşı savaşı ve yeryüzünde fitne çıkarmaları yeni değil aslında… Bu savaş Hz. Peygamber’in Peygamber olmasıyla hatta daha da öncesinde İsrailoğulları’nın kendi Peygamberleri olan Hz. Musa’ya karşı çıkışları ve Allah’ın emirlerine itaatsizlikleriyle başlamış olan bir savaş.  Ve aslında Yahudilerin asıl savaştıkları da Allah (Azze ve Celle)… Bütün dünyanın başının belası olan Yahudileri, onların tarihte Müslümanlara yaptıklarını ve Kur’an’ın bize uyarılarını bu sayımızda değerli yazarlarımızın kaleminden okuyabileceksiniz. 

Ayrıca Muhterem Hocamız ‘İnsanı Harekete Geçiren Etkenler’ yazı dizisine bu ayda kaldığı yerden devam ediyor. Muhterem Hocamızın derin tesbitleri ve Kur’an ve Sünnet ışığında ümmetin kurtuluşu için öne sürdüğü etkili yöntemlerinden istifade etmeniz umuduyla sizleri yeni sayımızla baş başa bırakıyoruz. Allah’a Emanet Olun…

Paylaş: