Sayı 105

5 Aralık 2019 Alparslan Kuytul Tahliye Edildi

5 Aralık 2019 Alparslan Kuytul Tahliye Edildi

(Ocak 2020)

Editörden:

 

Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi, “Biz, hakkı söylemenin bedelini ödüyoruz. Bugün hakkı söylemeyenler, kıyamette bedel ödeyecekler” diyerek hakkı söylemenin bir bedeli olduğunu dile getirmiş ve bu bedeli yaklaşık 2 yıl haksız bir şekilde tutuklu kalarak ödediğini ifade etmişti.

Başyazarımız dile kolay tam 22 ay boyunca gerek tecritte kalarak gerek birçok hakkından mahrum bırakılarak zor bir süreç geçirdi. Bizler de Furkan Nesli ailesi olarak Başyazarımıza bu süreçte her daim destek olmaya çalıştık ve onun mağduriyetiyle birlikte her kesimden mazlumun hakkını savunmaya çalıştık.

30 Ocak 2018 tarihinden sonra çıkarmış olduğumuz dergilerimizde “Bir sonraki sayımızda Başyazarımızın kendi kaleminden dökülen cümleler ile sizleri buluşturabilmek duasıyla” diyerek zulmün bitmesini temenni ettik. 2020 yılının ilk sayısını “5 Aralık 2019: Alparslan Kuytul Tahliye Edildi” başlığı ile çıkardık elhamdülillah… İnandığı dava uğrunda Nebevi harekete uymanın sünneti olan zorlukları yaşayan ve Hakkın Yükselen Sesi Furkan Nesli Dergisi’nde hakkı korkusuzca haykıran Başyazarımız yeniden bizlerle birlikte…

Siz kıymetli okurlarımız adına da Başyazarımıza geçmiş olsun diyor tüm mazlumlara yapılan zulmün en kısa sürede son bulmasını diliyoruz. Bu özel ve anlamlı sayımızı siz kıymetli okurlarımızın istifadesine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Şükür Makamındayız…

 

Furkan Nesli

Paylaş: