Sayı 59

“Bir İnsanın Hidayetine Vesile Olman, Senin İçin Dünyadan ve İçindeki Her Şeyden Daha Hayırlıdır.”

“Bir İnsanın Hidayetine Vesile Olman, Senin İçin Dünyadan ve İçindeki Her Şeyden Daha Hayırlıdır.”

(Mart 2016)

Editörden:

Selamun Aleykum değerli Furkan Nesli okurları… Dergimizin 59. sayısıyla bizi yeniden sizlerle buluşturan Rabbimize hamd olsun.

“Bir insanın hidayetine vesile olman, senin için dünyadan ve içindekilerden daha hayırlıdır” kapak konusu ile bu yılki hedefimiz olan ilgilenme konusunu yeniden gündemimize taşımız olduk.

Cemaatine hedef belirleyerek onlara ışık tutan Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi Şubat sayımızda başlamış olduğu yazı serisine bu ay da devam etti. Muhterem Hocamız’ın, derin tespitleriyle yazmış olduğu başyazıyı özel bir dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Yazarlarımız Murat Gülnar; “İslam’da İnsanın Değeri,” Rumeysa Sarısaçlı; “İnsanlık Öldü; Yaşasın Hümanizm” başlıklı kapak yazılarıyla İslam’ın her bir hükmünün, her bir kuralının aslında insana sonsuz değer kazandırdığını ve bu şekilde insanı üstün mertebelere kavuşturduğunu anlatıyorlar.

Haber-Yorum sayfalarımızda ise; Türkiye’de ve Dünya’da  yaşanan olaylara Kur’an ve Sünnet penceresinden bakan, önümüze ışık tutacak yorumlar yapan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin derin analizlerini takip edebilirsiniz.

Dilimiz döndüğünce, mürekkebimiz yettiğince İslami davette başarılı olabilmenin, ilgiyle mümkün olacağını ve birebir davet ile kişilerin İslam davasına kazanılmasının daha kolay olacağını anlatmaya çalıştık. 

Rabbim, hedefimize varmayı, bu şekilde kazanılan her bir insanla, birlerden binlere ulaşmayı ve İslam Medeniyeti’ne kavuşmayı nasip etsin…

Paylaş: