Sayı 64

Darbeler Hakkın Gasp Edilmesidir!

Darbeler Hakkın Gasp Edilmesidir!

(Ağustos 2016)

Editörden:

Dergimizin Ağustos sayısıyla yeniden sizlerleyiz. 15 Temmuz 2016 günü ülkemizde maalesef bir darbe girişimi yaşanmış ve sonucunda da büyük kayıplar, üzücü birçok olay gerçekleşmiştir. Bizler de Furkan Nesli Dergisi olarak, yaşanan bu olaylara tepkimizi gösterdiğimiz ve yaşananları İslami boyutu ile de ele aldığımız bu sayımızı; “Darbeler Hakkın Gasp Edilmesidir” kapak konusu ile çıkardık.

Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi ile 15 Temmuz darbe girişimini konu alan bir röportaj yaptık. Her zamanki gibi meseleleri ilk önce İslami bir bakışla değerlendiren başyazarımız, darbe meselesini de bu açıdan ele aldı ve asıl darbenin ne olduğuna dair daha önce hiç kimseden duymadığımız çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yine dergimizin arşiv ve dosya gibi bölümlerinde darbe girişimi sonrası malum basın yayın organları tarafından birçok iftira ve karalamaya maruz kalan Furkan Hareketi’ne yönelik iftiraları ve bunların asılsız olduğuna dair birçok delili sizlerle paylaştık. 

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı liderinin yaptığı konuşmaları çarpıtarak; “darbeden medet umdu” diyenlere, “Paralelci” damgası vurup Furkan Hareketi’nin önünü kesmek isteyenlere, yaklaşık üç buçuk aydır attığı tweetlerle farklı bir algı oluşturmaya çalışan Faruk Beşer’e ve merak edilen daha birçok konuya bu sayımızda açıklık getirdik.

Yazarlarımızdan Murat Gülnar, geçmişten günümüze darbeleri konu alan  “Tarih Boyunca Darbeler ve Sonuçları”  kapak yazısı ile bizlere; yapılan bu darbelerin topluma yansımasını ve toplumda ne kadar zarara yol açtığını anlattı.

Ülkemizde ve İslam âleminde yaşanan bu olaylar bir yandan bize endişe vermektedir ama diğer yandan Müslümanlar hiçbir zaman ümidini kaybetmemelidir. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin de dediği gibi; ne olursa olsun bir gün güneş yeniden doğacaktır inşallah… 

Ve inşallah hak gelip batıl zail olacak, gasp edilen hak, asıl sahibini bulacaktır.

Hayırlı okumalar…  

Paylaş: