Sayı 35

Davet ve Dayanışma İçin En Güzel Vesile; Ziyaretleşme

Davet ve Dayanışma İçin En Güzel Vesile; Ziyaretleşme

(Mart 2014)

Editörden:

Allah Azze ve Celle’nin insanoğuna yüklediği aziz davanın yeryüzünde hakim olması, elbetteki insanların bizzat dine davet edilmesi ile mümkündür. Bu noktada Müslümanlara düşen vazife, her fırsatı değerlendirmektir. Ziyaret buna en önemli vesiledir çünkü davet ziyaretsiz olmaz. Ziyaretler muhabbete, dayanışmaya kapı aralar. Ve ümmet böyle bir dayanışmayı meydana getirdiğinde kendine gelecek ve güç sahibi olacaktır inşallah. 

Bazı zaman olur ki kardeşçe bir elin sana uzanmasını ister, düştüğün yerden seni merhametle kaldırmasını beklersin.  Gün olur imtihanın yükü omuzlarını çökertir de kardeşinin sana uzanan dost eli yükünü hafifletir. Gün olur zalimler  tarafından yurdunu terketmek zorunda kalırsın, ensar olarak yüreklerini ve hanelerini açanlar kucaklar seni… Müminin müminden gayrı dostu olmadığını daha iyi anlarsın.

Furkan Nesli Dergisi olarak Muhterem Hocamızın teşvik ve önerisi ile 2014 yılının hedefini müslümanlar arası “Ziyaretleşme Ve Dayanışma” olarak tayin etmiştik. O günden bugüne kadar tüm okurlarımızla birlikte bu hedefi gerçekleştirebilmek için elimizden gelenleri yapmaya gayret ettiysek de bir kez daha hedefimize yönelik bir sayı çıkarmak ve böylelikle eksik kalan yanlarımızı tamamlamak istedik. “Davet ve Dayanışma İçin En Güzel Vesile; ZİYARETLEŞME” konulu kapak sayımızla siz değerli okurlarımızın karşınızdayız.

Başyazıda her zamanki gibi Muhterem Hocamızın değerli yazı serisini okuyabilir ve tanıdıklarınıza okunmalarını özellikle tavsiye edebilirsiniz. “Dayanışmanın Dinamikleri”ni ve “İslam’a Davette Ziyaretin Önemi”ni kapak yazarlarımızın kaleminden aktarmaya çalıştık. Ayrıca Hocamızın  “İslam’ın Dayanışma Anlayışı” konferansından yaptığımız alıntıyı özellikle okumanızı tavsiye ediyoruz. 

Okurlarımıza istifade edecekleri bir dergi hazırlama gayreti ile çıkardığımız Mart sayımızı siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Gayret bizden başarı Allah’tandır.

Paylaş: