Sayı 32

Özgürlüğün Sınırını Allah Belirler...

Özgürlüğün Sınırını Allah Belirler...

(Aralık 2013)

Editörden:

“İnsan, Allah’a kulluk yapmak sureti ile özgürlüğü elde eder” der Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi. Allah’a gitmeyen tüm yollar çıkmaz sokaktır. Hem esaret hem zillettir. 

Bizi biz yapan değerler vardır… Onlara sahip çıktığımız sürece insanız, o nispette önemli ve kıymete değeriz. Aksi halde bürünmesi gereken hale bürünmeyen insanın kıymetinden geriye ne kalır ki…

Varlığımız, varlığı “var” edene muhtaçken nasıl olur da O’ndan uzaklarda “var” olmayı isteriz? Oysa O’nsuz olan her şeyin bir adım ötesi uçurumdur.

Dergimiz bu ay müslümanın önceliği olacak mühim bir konu ile sizlerle… Allah’ın dünyasında O’nun hükmüne rağmen kendi hükmünü icra etmek isteyen, kendince özgürlük anlayışına sahip olan, ‘benim hayatım benim kararım’ felsefesi ile kendini her şeyden bağımsız gören nice insanlar var… İşte bu ve buna benzer düşüncelerle haktan uzaklaşanlara diyoruz ki; “Özgürlüğün Sınırını Allah Belirler...”

Allah’a kulluğun bizlere neler kazandırdığını ve bizi nelerden muhafaza ettiğini bu sayımızla daha iyi anlamış olacağız inşallah. Özgürlüğün tüm boyutlarının ele alındığı dergimizde, Muhterem Hocamız’ın kalem aldığı “Ortadoğu Gerçeği ve Ümmetimizin Doğum Sancısı-4” yazı serisi ve Şehid Seyyid Kutub’un “Gerçek Köleler” makalesinden yaptığımız alıntı , “Rabbine kul olan insan, nefsine efendi olur” içeriği ile “Teslim Ol, Özgür Ol!” kapak yazısı, “Kulluğu İle Yükselenler” ve “Tevekkül Eden Tutsaklıktan Kurtulur”  konulu sayfalarımız yer almaktadır.

Her ay olduğu gibi bu ay da dergimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor ve hayırlı okumalar diliyoruz. Allah’a Emanet Olun…

Paylaş: