Sayı 48

Rahmetin Gerçek Manası

Rahmetin Gerçek Manası

(Nisan 2015)

Editörden:

“Biz Seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.”

İnsanlık kapkara günlerdeydi… Her tarafta şirk, her tarafta zulüm vardı. Allah yeryüzünün bu haline müdahale etti ve insanları karanlıklardan nura çıkaracak bir Peygamber gönderdi:

Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem…

Biz de; Furkan Nesli Dergisi olarak Peygamber Efendimiz’in doğumu münasebetiyle Nisan sayımızda “Rahmetin Gerçek Manası” konusu ile O’nun şirki ve bâtılı yerle bir eden rahmet yönünü yani davası ve mücadelesini anlatan yazılarımızla yeniden sizlerleyiz.

O’nun rahmetinin gereği olarak tevhidi haykırması, yeryüzünde Allah’ın istediğinin olması için mücadele etmesi ve çağlar üstü bir nizam kurması ümmetine hep örnek olmuştur. Yeryüzünde bir medeniyet kurmak ve bütün bâtıl düzenleri yıkmak için çektiği sıkıntılar bütün ümmetine sonsuz bir rahmet kaynağı olmuştur. O’nun hayatını örnek alarak, Nebevî Hareket metodu ile öncü bir neslin hazırlanması ve Rahmet’in yeniden dalga dalga tüm dünyayı kuşatması için çaba gösteren Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi “Hz Peygamber’i Sevmek” başyazısı ile bizlere gerçek rahmetin ve sevginin nasıl olacağını anlattı.

Yazarlarımız; Rumeysa Sarısaçlı, Murat Gülnar, Semra Kuytul; Hz. Peygamberin rahmetini tüm yönleriyle ele alarak, sizlere Peygamber ikliminden rahmet damlaları sundular.

Gelecek ay görüşünceye dek hepinizi Allah’a emanet ediyor ve hayırlı okumalar diliyorum.

Paylaş: