Sayı 74

Ramazan İle Dirilmek

Ramazan İle Dirilmek

(Haziran 2017)

Editörden:

Ramazan Ayı; Kur’an’ın inmesiyle şeref kazanan ve vahyin getirdiği hayat nizamı ile Müslümanlar için yeniden dirilişin kaynağı olan aydır. “Ramazan İle Dirilmek” olarak belirlediğimiz Haziran ayı kapak konumuzla bu dirilişin nasıl ve ne şekilde olması gerektiğine değindik.

Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi “Ramazan ile Dirilmek” başlıklı yazısında alışılmışın dışında bir Ramazan ayı tasvirini sizlere sunarak bu ayın hakkıyla eda edilmesi halinde hem Müslümanın şahsi hayatında hem de İslam âleminde dirilişe vesile olacağına değiniyor.

Yazarlarımızdan Murat Gülnar “Ramazan Ayını İhya Mı Ediyoruz İmha Mı?” başlığıyla Ramazanı Allah’a yakınlaşmaya vesile olacak bir ay gibi değil de eğlence ve şenlik şeklinde geçirilmesini ele alırken, “Fıtratı Bozanlar” yazısında Rumeysa Sarısaçlı Hocahanım da bu mübarek ayda Müslümanların kutsallarıyla dalga geçer gibi kutlanılan onursuzluk yürüyüşlerine değindi.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan bu ayın, Ümmet-i Muhammed’inkurtuluşuna ve yeniden dirilişine vesile olmasını temenni ediyor ve mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik ediyoruz...

Paylaş: