Sayı 9

Secde ile Yükselen Başlar...

Secde ile Yükselen Başlar...

(Ocak 2012)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

Hiçliğimizin zirvesinde rahmetinle yücelt bizi Ey Rabbim!

Yeniden maddeden manaya ulaşmak ve hakikâti emrettiğin şeklide görmek istiyoruz. Tevhidle dirilmek ve eğildikçe yücelmek istiyoruz katında.

Secde; kulun Rabbi huzurunda “İşte benliğim ve acziyetim, alnım ve yüzüm yerde, affına mazhar olmayı umuyor ve namazımla dirilmek istiyorum” dercesine Yüce Makama halini ayandır. Çünkü yolumuz uzun ve çetrefilli, düşmanlarımız çok, nefsi emmâre her dem tuzaklarla karşımızda. Ve yüklendiğimiz ‘Kutsal Emanet’ omuzlarımıza yüklenmişken Rabbimizle kuracağımız yakınlığımız olmadan yola devam etmek, hedefe azimle yürümek, küfre karşı izzetli bir duruş sergilemek mümkün olmayacaktır. 

Bütün ibadetler Rabbimizin yüceliğini, yaratılıcılığını ve hâkimiyetini ilandır. Mü’min; yeryüzünde Allah’ın dininin sözcüsü olmakla vazifelenmiştir. Rabbe yakın olmak ve ömrü O’nun yolunda feda etmek için Rabbimizin rahmet nazarına en çok bizim ihtiyacımız var. Bu noktada en büyük azığımızdır ibadetlerimiz… 

‘Allah’a davet eden ve ben Müslümanlardanım’ diyen o güzel sözlü davetçinin en mühim güç kaynağı ve kulluğunun ilanı olan namazı; bu ayki kapak konumuz olarak seçtik. Ve istedik ki; secdesiyle yükselen kullar sınıfına biz de girelim.

Furkan Nesli olarak; Rabbimizin desteği ile çıktığımız bu yolda azimle ilerliyor ve okurlarımıza Kur’an’ın tüm vitaminlerini vermeye çalışıyoruz. Rabbanî yolda Rabbanî bir duruşla hedefimize ilerlerken, bizi desteksiz bırakmayan tüm takipçilerimize de özellikle teşekkür ediyoruz.

Dergimizden hakkıyla yararlanmanızı umuyor, Şubat sayımızda buluşuncaya dek hepinizi Allah’a emanet ediyorum…

Paylaş: