Sayı 24

Takva Kalesiyle Korunmak

Takva Kalesiyle Korunmak

(Nisan 2013)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

Hayatın hengâmesi içinde ziyan olan ömrümüzü, takva ile kıymetlendirmeye bugün her zamankinden daha çok muhtacız. Yolların ayrımından, imtihanların kıskacından ve en zor kararların eşiğinden düze, ancak takva gemisiyle çıkabiliriz. 

Amellerimiz yüce makama sunulacak kadar çok olmasa da;  içtenliğimizin ve samimiyetimizin amellerimizi değerli kılması umuduyla yolların en güzeline tâlip olduk. Bize dosdoğru yolu gösteren, o yolda sulûk ederken yükselmenin mihenk taşını da gösterir. Hedefi olanın, davası olanın, derdi olanın, umudu olanın en büyük servetidir takva… 

Yolumuzun uzunluğuna, imkânlarımızın azlığına rağmen yola devam etmek kuvvetli bir iman ile mümkündür. Kuvvetli iman ise takva ile bütündür. 

Rabbimiz, kullarının dini hassas ve sağlam bir şekilde yaşayan muttakilerden olmasını ister. Bunun için hayırda yarışa teşvik eder… En yüce ahlâka ulaşmak, en cömert ve en fedakâr olmak, tüm ömrü Allah’a tahsis etmek, kısacası en hayırlı kul olmak için takva makamına gözlerimizi dikmemizi ister... 

Furkan Nesli her zamanki gibi okurlarıyla birlikte Rabbinin istediği bir hayatı yaşamak ve yaşatmak için yol almaktadır. Bu ayki kapağımıza; güçlenmesini ve dirilmesini umutla beklediğimiz Ümmet-i Muhammed’in, köklerinin sağlamlaşması için elzem olan takva konusunu taşıdık.

 Ve “Takva Kalesiyle Korunmak” kapağımızla sizlerle yeniden buluştuk elhamdülillah!

 Başta Muhterem Hocamız olmak üzere, özveriyle yazılarını yazan yazarlarımızın ve aynı hassasiyetle emeklerini bizden esirgemeyen çok kıymetli kardeşlerimizin çalışmaları ve Rabbimizin sonsuz keremi ile zengin bir içeriğe sahip olan dergimizle sizleri baş başa bırakıyorum.

Hakkıyla istifade etmeniz temennisiyle Allah’a Emanet Olunuz…

Paylaş: