Sayı 20

Ümmetimizin Hali ve Filistin

Ümmetimizin Hali ve Filistin

(Aralık 2012)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

Tarihî süreçte kıymeti ve değeri hiç azalmayan Filistin, Ortadoğu’nun kadîm yarası olarak bilinir. Müslümanların yurdu olan bu topraklar, kendi hegomanyaları için tüm yeryüzünü fütursuzca yağmalayan katil Amerika ve İsrail’in çok kez saldırılarına maruz kalmıştır. Bu saldırılar dün de vardı bugün de... Bir kısmımız çocukluğundan beri bilir Filistin’in işgal altında olduğunu. Şiirler yazılmış, marşlar söylenmiştir “Kudüs Bizimdir” diye...

İslam ümmetinin içinde bulunuduğu durumu tüm netliğiyle gözler önüne sererek; gerçekleri göstermeyi, kâfire nefreti ve müslüman kardeşlerimize muhabbeti aşılamayı ayrıca  kaybettiğimiz yerden kazanmanın yollarını bulmayı hedefleyen Furkan Nesli, bu ay “Ümmetimizin Hali ve Filistin” kapağı ile okurlarıyla buluştu. Ümmetimizin durumunu anlatırken Filistin’i anlatmamak olmazdı. 

Dergimizde Filistin’in tarihi sürecinin yanısıra, Yahudiler’in bu kutsal topraklardaki emelleri için ne gibi tuzaklar hazırladıklarına dair yazılar, bu milletin Rabbimiz tarafından neden gazaba uğradığını ve onlara neden düşman olmamız gerektiğini içeren sayfalarımız mevcuttur. Ayrıca kapak konumuza farklı bir noktadan yaklaşan ve ‘Ümmetimizin Çöküşü ve  Çöküşün Sebepleri’ni konu edinen Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yazısı yer almaktadır.

Dergimizin istediğimiz hedefe ulaşmasını Rabbimizden temenni ediyor, bir sonraki sayımızda buluşuncaya dek Allah’a Emanet Olun.

Paylaş: