Sayı 53

Allah'ın Hükmüne Razı Olmak

Allah'ın Hükmüne Razı Olmak

(Eylül 2015)

Editörden:

Furkan Nesli Dergisi’nin 53. sayısı “Allah’ın Hükmüne Razı Olmak” kapak konusu ile yeniden sizlerle...

Bu ay dergimizde bir önceki sayımızda da değindiğimiz; çözüm sürecinin bitirilmesi konusunda gün geçtikçe daha da kötüye giden duruma bir son vermek temennisiyle “çözüm”ün ne olduğunun üzerinde durmak istedik.

Anlaşmazlığa düşülen bütün meselelerin çözümü şüphesiz Kur’an ve Sünnet’tedir. Ülkemizin içinde bulunduğu kaosun bir an önce sona ermesi ve anlaşmazlığın bitmesi ancak Kur’an ve Sünnet’i hakem kabul etmekle mümkündür.  Bu bağlamda Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi “Silahların Susması İçin Kur’an ve Sünnet’i Hakem Kabul Etmek” başyazısıyla yaşanan bu çözümsüzlüğü Kur’an ve Sünnet ışığında değerlendiriyor ve her iki tarafı da Kur’an’ı hakem yapmaya davet ediyor.

Ayrıca değerli yazarlarımızdan Semra Kuytul ve Yakup Şahin konuya ilişkin olarak ele aldıkları konularını siz okurlarımızla paylaştılar.

Yaklaşan Kurban Bayramı hasebiyle İbrahimî teslimiyetin, Hacda disiplin kazanmanın, Hac ibadetinin ve kurbanın öneminin anlatıldığı dergimizde, kalplerimiz buruk da olsa bir bayram sevincini daha yaşayacağız inşallah.

Bir önce ümmetimizin birlik ve beraberliğinin sağlandığı, yeryüzünde Allah’ın hükmünün uygulandığı, akan kan ve gözyaşlarının dindiği bayramlara bir an evvel kavuşmak ve kurbanını kurban ederek İbrahimî tevekkül ve teslimiyet gösterenlerden olmak duası ile… Kurban Bayramınız Mübarek Olsun…

Paylaş: