Sayı 13

Biz Medeniyetimize Dönüyoruz

Biz Medeniyetimize Dönüyoruz

(May 2012)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

Karanlıkta yollarını bulamayan kullarına kendi nuruyla yol gösteren, bâtılı reddedip hakkın yolunu tutarak, bizi yüce medeniyetimize sevk ettiren Rabbimize hamdolsun. Salât ve selam; İslam medeniyetinin uygulayıcısı olan Efendimize ve öncü kadrosu olan ashabın üzerine olsun ve selam ise; yayın hayatına başladığımız günden beri bizi yalnız bırakmayan tüm okurlarımızın üzerine olsun.

Bir yıl önce okurlarıyla buluşan Furkan Nesli 1. yılını tamamladı elhamdülillah. Hak ile bâtılı birbirinden ayırmak ve sahih İslam inancını anlatmak için yola çıkan Furkan Nesli, her alanda okuyucusunun ihtiyacını karşılamak için azimle çalışmalarına devam ediyor. 

Yılımıza özel olarak hazırladığımız “Biz Medeniyetimize Dönüyoruz” sayımızı, büyük bir heyecanla hazırlayarak tüm okurlarımıza takdim ediyoruz. İslam medeniyetinden koparılarak, batının zulüm ve vahşet saçan medeniyetini bizlere zorla benimsettirmeye çalışan güçlere rağmen; ‘biz kendi şanlı medeniyetimizi özlüyor ve ona yöneliyoruz’ diyoruz.

Kavramların karıştırıldığı, hedeflerin saptırıldığı bir çağda, özümüze dönerek, kendi değerlerimize sahip çıkmamız için gece gündüz çalışmalar yapan Muhterem Hocamıza saygılarımızı sunuyor ve dergimize vermiş olduğu destekten ötürü Allah razı olsun diyoruz. Ayrıca, tüm yazar kadromuza, arka plânda çalışmalarıyla destek olan değerli kardeşlerimize teşekkür ediyoruz, Rabbimiz emeklerini zâyi etmesin.

Kıymetli okurlarımız, medeniyet özel sayımızda muhterem hocamızla yapmış olduğumuz röportajın yanı sıra İslam medeniyeti ve batı medeniyetinin karşılaştırıldığı kapak yazıları ve diğer yazarlarımızın zengin bir içerikle kaleme aldıkları yazılarıyla karşınızdayız. Gereği gibi faydalanmanızı umuyor, bir sonraki sayımızda buluşuncaya dek hepinizi Allah’a emanet ediyorum.   Selam ve dua ile…

Paylaş: