Sayı 25

Feth-u Karib

Feth-u Karib

(May 2013)

Editörden:

 “Ey Fedakârlar, Ey Şahbaz Delikanlılar! Bu fütuhat laf ile kolayca yapılmadı. Emeksiz bir nimet olur mu? Canını ve malını feda etmeyen âşık, visale erer mi? Nice kanlar döküldü, nice yaralar açıldı, nice yetim ve dullar gözlerinden matem yaşları akıttı…” Fatih Sultan Muhammed

Fetih; engellerin kalkması, hayır kapılarının aralanması, İslam’ın gür sedasının tüm kâinatta yankı bulmasıdır… Fetih bir müjde, bir zafer ve umutla beklenen Din-i Mübin güneşiyle karanlıkların nura gark olmasıdır.

“Feth-u Karîb” (Yakın Fetih) özel sayımızla bize üçüncü yılımızda da okuyucumuzla buluşmayı nasip eden Rabbimize sonsuz hamdediyoruz… Ve üçüncü yılımıza ayrı bir umut ve coşkuyla giriyoruz. Furkan Nesli bu ay daha farklı bir değer taşıyor. Yıl dönümümüze yönelik özel olarak hazırladığımız dergimiz, umudu ve yükselmeyi müjdeleyen bir başlıkla sizlerle elhamdülillah!

Misyonu olan ve her meseleye Kur’an ve Sünnet penceresinden bakan dergimiz, kısa sürede Rabbimizin lütfu ile okuyucumuzun teveccühünü kazanmış ve alanındaki boşluğu doldurarak büyük bir hayra vesile olmuştur.

Yüklendiği vazifenin farkında olarak yol alan dergimize büyük desteği olan, yoğun çalışma programlarına rağmen yazılarıyla okuyucumuzı aydınlatan Muhterem Hocamız’a şükranlarımızı iletiyor ve Rabbim kendilerinden razı olsun diyoruz.

Ayrıca her ay emeğini ve gayretini bizden esirgemeyen çok değerli hocalarımıza, okurumuza en iyi nasıl faydalı olabilirim hassasiyetiyle yazılarını kaleme alan yazarlarımıza ve işin mutfağında olan çok kıymetli kardeşlerimize teşekkür ediyor ve Rabbim hepsinden razı olsun diyoruz…

Furkan Nesli üçüncü yılına yeniliklerle giriyor…  Yenilenen tasarımımızı ve sayfalarımızı beğeninize sunuyoruz. Ayrıca her ay “Furkan Çocuk” eki ile çocuklarımıza yönelik çıkardığımız dergimiz, bu aydan itibaren hem çocuklara hem de gençlere yönelik zengin bir içerikle yenilendi.

 Ve gençlerimiz “Furkan Genç” ekimizle kendilerine direkt hitap eden bir dergiyle buluştu… Çocuklarımızın ve gençlerimizin, geleceğimizin umudu olduğunu biliyor ve bu bilinçle çıkardığımız dergimizin hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Gayret ve çaba bizden başarı ise ancak Allah’tandır. Ümmetimizin önündeki engellerin kalkması ve bize fetih müjdeleri yaşatmasını Rabbimizden temenni ediyoruz...

Allah’a Emanet Olun…”

Paylaş: