Sayı 11

Gün Davet Günü

Gün Davet Günü

(Mart 2012)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

“KALK VE UYAR!” 

Emrine âmâde olup başlarımızı eğiyor ve yeniden kalkıyoruz yerimizden… Dirilmek için, diriltmek için, kurtuluşumuz ve medeniyetimiz için kalkıyoruz.  Çünkü Gün Davet Günü…

Yıllık hedefimize binâen,  ikinci kez hazırlamış olduğumuz davet özel sayımızla tekrardan sizinleyiz Elhamdülillah! Kış aylarını yavaş yavaş ardımızda bırakırken, hayatımızın da kışından baharına doğru adım atıp, bahar olmak için her yere ve her şeye, hedefimizi yeniden hatırlayalım ve hatırlatalım istedik.

Rabbimiz’in hakkı gasbedilince; yeryüzü farklı bir renge boyandı. Allah’ın boyası kalkınca üzerimizden bâtılın sahte boyaları kana boyadı yeryüzünü. Şimdi akan kan bizim kanımız, dökülen yaş bizim gözyaşımız… Ümmetin içinde bulunduğu durumun vehâmeti, yükümüzün ağırlığını hatırlattı yeniden. ‘Kurtarmazsanız kurtulamazsanız’ hükmü ilahisi ile emri bi’l maruf nehyi ani’l münker görevimizi kuşanarak, tüm okurlarımızı İslam’a Davet’e çağırıyoruz. Çünkü davet görevini yapan bir nesil ile kışlar bahara, karanlıklar nura, zaaflar izzete dönüşecek Allah’ın izniyle. İslam Medeniyeti’nin yeniden inşası için herkesin emeğine ihtiyaç varken, gayret ve çabalarımızı esirgemeyip zulme seyirci kalmayalım. Karınca misalinde olduğu gibi;  bu yolda olup görevimizin hakkını verelim de varsın bu yolda son bulsun nefeslerimiz. Biliyoruz ki zafer ancak Allah’ın yardımıyladır, yardım ise; ihlâsla ve özveri ile çalışan dava adamlarının varlına bağlıdır.

İçeriğimizde Allah Rasulü’nün davetçi talebelerinden yakın tarihimizdeki öncü davetçilerimize, Peygamberimizin davet metodundan, Muhterem Hocamızdan davet hatıralarına kadar zengin bir içerik hazırlamaya çalıştık. Sayımızın yeniden dirilişimize vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyor, kazanımlarınızın çok olmasını temenni ediyorum. Allah’a Emanet Olun.

Paylaş: