Sayı 115

Kardeşlik ve Dayanışma Senesi

Kardeşlik ve Dayanışma Senesi

(Kasım 2020)

Editörden:

   Ümmet-i Muhammed olarak eksik olduğumuz birçok nokta bulunmaktadır. O noktaları sorgulamak, tartışmak ve çözümler sunmaya çalışmak için her sene bir hedef belirlenmektedir. Bu sene de “Kardeşlik ve Dayanışma” başlığı ile bu konuyu ele almak istedik.

   İslam cemaatinin ümmet olma yolunda dikkat etmesi gereken en önemli unsurlardan biri de kardeşlik ve kardeşlerin arasında bulunan dayanışma gücüdür. Bu unsurun güçlenmesi Müslümanları İslam düşmanlarına karşı daha kavi kılarken, bu unsurun zayıflaması ise Müslümanları İslam düşmanlarına karşı daha dayanıksız kılmaktadır. Kardeşlik unsurunun güçlü kılınması ve İslam Medeniyetine doğru gidilen yolda daha sağlam adımlar atılması için belirlenen hedefe binaen bu sayımızın kapağını “Kardeşlik ve Dayanışma Senesi” olarak belirledik.

   Konuya dair geniş içeriklerle hazırladığımız sayımızda başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yazmış olduğu “İslam’ın Kardeşlik ve Dayanışma Anlayışı” başlıklı yazısı yer alırken yazarımız Dr. Murat Gülnar ise “Ümmet Kardeşliği ve Durumumuz” başlıklı yazısıyla Ümmet-i Muhammed’in şu an içinde bulunduğu durumu değerlendirerek kardeşliğimizin durumunu sorgulamıştır.

   Yılın hedefine dair Kasım ayı sayımıza özel olarak hazırladığımız farklı içeriklerle dolu sayfalarımızı da siz kıymetli okurlarımızın istifadesine sunuyoruz.

   Hayırlı okumalar…

Paylaş: