Sayı 130

Müslümanca Duruş

Müslümanca Duruş

(Şubat 2022)

Editörden:

Bu ay siz kıymetli okurlarımızla “Müslümanca Duruş” kapak başlığı ile buluşuyoruz. Ümmet-i Muhammed, tarih boyunca İslam’ın izzeti ile yaşamış ve olaylar karşısında İslami tavrı hep korumuştur. Bugün ise Müslümanların gerek ülke gündemine dair gerekse de ümmetin gündemine dair gelişen olaylarda İslami duruşu ne yazık ki tam olarak gösteremedikleri görülmektedir. Bu eksikliğe vurgu yapmak ve buna çare sunabilmek adına belirlemiş olduğumuz kapak konumuzu ele alırken bir Müslümanda olması ve olmaması gereken özellikleri de değerlendirdik.

Bu sayımızda başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi: “İslam’ın Kulluğa Bakışı -3” başlıklı seri yazısını kaleme alırken yazarımız Dr. Murat Gülnar Beyefendi: “Müslümanca Duruş ve Önemi” başlıklı yazısını kaleme aldı. Yazarımız Mustafa Şahin Beyefendi ise “Düşüncede İslami Duruş” yazısını kaleme aldı.

Müslümanların, gerek dini gerek ilmi gerekse de siyasi meseleler karşısında göstermeleri gereken tavrı gösterebilmelerini temenni ediyor, hayırlı okumalar diliyoruz…

Paylaş: