Sayı 102

TEVHİD ve ADALET

TEVHİD ve ADALET

(Ekim 2019)

Editörden:

Furkan Nesli olarak, Furkan Gönüllülerinin 2019-2020 yılının hedefi olarak belirledikleri hedefi en dinamik haliyle gündemimize almak maksadıyla Ekim ayında kapak konumuzu “Tevhid ve Adalet” olarak seçtik.

Furkan Nesli olarak Tevhide daveti sürdüreceğimizi, Tevhidle gelen adaleti savunacağımızı ve aynı zamanda adaletsizliğe uğrayan her kesimden insanın yanında duracağımızı, yaşanan her türlü zulmü duyuracağımızı bildirmek istiyoruz.

Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 21 aydır haksız bir şekilde Bolu Cezaevinde tutulmasından ötürü başyazı bölümümüze “İnsanlığın Kurtuluşu- 2” yazı serisi ile devam ediyoruz. Ayrıca yılın hedefine dair birbirinden güzel, zengin ve istifade edeceğiniz sayfalar hazırladık.

Tevhidin adaleti doğuracağına inananlar olarak şahısların adaletinin değil ilâhî adaletin tecellisini beklemekteyiz. İnsanların haklarını ihlâl ederek zulmedenler, aslında İslam’ın adalet anlayışını incitmektedir. Birlikte yaşamanın ve devlet olmanın en temel unsuru olan adalet incindiğinde ise artık toplumda huzursuzluk hâkim olacaktır.

Tevhidin ve adaletin hâkim olduğu günlere en kısa zamanda ulaşmak temennisiyle…

 

Furkan Nesli

Paylaş: