Sayı 16

Ümmetimizin Hali ve Arakan Müslümanları

Ümmetimizin Hali ve Arakan Müslümanları

(Ağustos 2012)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

Her şeyin renk değiştirdiği, anlam kargaşasının yaşandığı, Hakkın bâtılın kıskacında kıvrandığı bir dönemde, dünya yeniden bir zulme tanıklık ediyor. Ve yine aynı tablo; Müslümanlar vuruluyor…

Bilmem hangi dilde anlatmalı yapılan vahşeti, hangi deprem uyandırır uyuyan ümmeti, hangi bayram güldürür kederli yüzleri…

Her ne kadar Arakan’daki zulüm hüzne boğsa da bizi, asla ye’se düşmüyor ve nusret-i ilahinin yakınlığına inanarak hedefe kilitleniyoruz. Biliyoruz ki; hak gelir ve bâtıl zâil olur. Fakat hakkın gelişi, ümmetin vazifesini bilerek, gereken azmi ve fedakârlığı göstermesine bağlıdır. Aksi halde bâtıl kendiliğinden gitmeyecek, bu şekilde ne akan kanlar ne de gözlerdeki yaşlar   dinmeyecek.

Mübarek bir ayı ardımızda bırakırken, itikâfla yeniden dirilenlerden olmayı temenni ediyoruz. Rabbi ile hemhâl olamayanın dirilişi imkânsızdır, dirilişe geçmeyen ümmetin ise kurtuluşu olası değildir. 

Kıymetli okurlarımız; bayramın arefesinde karşınıza böyle bir içerikle çıkmaktan ziyade bayram sevincinin tam olarak yaşandığı bir içerikle çıkmak isterdik. Fakat zalim;  Ramazan, bayram dinlemiyor ve devam ediyor vurmaya. Yapılan bu zulümler, İslam ümmetinin uyanışına vesiledir Allah’ın izniyle. Bunun için kapağımızın ismini “Ümmetimizin Hali ve Arakan Müslümanları” olarak belirledik. Muhterem hocamızın özel olarak kaleme aldığı yazısının yanı sıra birçok yazı ve makalelere yer verdik. 

Bayramlarımıza değse de zalimin kanlı eli, kalbimiz hüzne boyansa da yine hamd ediyoruz Rabbimize, bizi bayrama kavuşturduğu için. Rabbimiz bayramımızı mübarek etsin ve bizi büyük bayramlara eriştirsin.(Âmin)

Allah’a Emanet Olun…

Paylaş: