Sayı 17

Ümmetimizin Hali ve Yeniden Dirilişimiz

Ümmetimizin Hali ve Yeniden Dirilişimiz

(Eylül 2012)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

Yeni bir döneme başladığımız bugünlerde sizlerle yeniden buluşmayı nasip eden Rabbimize hamd ediyor ve O’ndan hayırlı amellerle dolu yepyeni bir yıl geçirmeyi bizlere nasip etmesini niyaz ediyoruz.

Kıymetli Furkan Nesli okurları! Takip etmiş olduğunuz dergimizin ana çizgisinin Kur’an sünnet çizgisi dâhilinde olduğunu, her mevzuya bu perspektiften bakmaya çalıştığını ve ümmetin uyanışı için gerekli her çalışmanın içinde aktif yer aldığını hatırlatmak isteriz. Bu bağlamda elbette ki Müslümanları ilgilendiren olaylara seyirci kalamazdık ve kalmadık. Geçtiğimiz ay, ‘Ümmetimizin Hali ve Arakan Müslümanları’ kapağımızla bu hassasiyetimizi gündeme getirdik. Ve istedik ki; halkımız da bu gerçeklerle tekrardan vazifesini hatırlasın ve olması gereken yerde olsun.  Ve safımızı belirleme zamanı geldi. Seyirci olamayız artık zulümlere. Uyanmaktan ve uyanışa geçirmekten başka çaremiz yok. Bu maksatla bu sayımızda da zulmün resmini gözler önüne serdik. Rabbim en kısa zamanda ümmetin acısının dindiği günleri görmeyi bizlere nasip eylesin.

Yine dopdolu bir içerik ve farklı açılardan ele alınan konularla karşınızdayız. Her zaman olduğu gibi Muhterem Hocamızın kaleme aldığı yazısını okuyucumuzla buluşturduk. Umuyoruz ki dergimiz bu sayı ile de hedefine ulaşır ve İslam’a hizmet ederek uyanışımıza vesilede bir adım olur. Hakkıyla istifade etmeniz temennisiyle. Allah’a Emanet Olun.


Paylaş: