Sayı 127

Ümmetin Ve İnsanlığın Geleceği

Ümmetin Ve İnsanlığın Geleceği

(Kasım 2021)

Editörden:

EDİTÖR

Kıymetli okurlarımız, bu ay sizler için “Ümmetin ve İnsanlığın Geleceği” başlığını kapağımıza taşıdık. Ümmet-i Muhammed’in geleceğinin insanlığın geleceğinden ayrı olmadığını ifade ettiğimiz bu sayımızda, Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi “Ümmetin ve İnsanlığın Geleceği” başlıklı yazısıyla sizlerle buluştu.

Yazarımız Semra Kuytul Hocahanım “Peygamberimiz’e Vaad Edilen Müjdeler” başlıklı yazısı ile sizlerle buluşurken, yazarımız Mevlüt Kaynarpınar Beyefendi “Ümmetin Geleceğini İnşa Etmek” başlıklı yazısı ile yazarımız Mustafa Şahin Beyefendi “Ümmetin ve İnsanlığın Geleceğinde Gençliğin Rolü” başlıklı yazısı ile yazarımız Büşra Daş Hanımefendi “Evliliğe İlk Adım: Evlilik Görüşmesi ve İncelikleri -4” başlıklı yazısı ile sizlerle buluştu.

Ümmet-i Muhammed eğer İslam’ın hâkimiyetinin gerçekleşmesini böylelikle insanlığın kurtuluşunu sağlamayı istiyorsa yeryüzünde insanlığın sorunlarını giderecek olan İslam dinine sarılmalı ve hakkıyla mücadele verecek nesiller yetiştirmelidir.

İnsanlığın geleceğinde İslam’ın hâkimiyeti için çalışan nesilleri görebilmek temennisiyle…

 Hayırlı okumalar…

Furkan Nesli

 

Paylaş: