Sayı 63

Yanlış İç ve Dış Politikalar Yüzünden AKP Türkiye'yi Rezil Etti!

Yanlış İç ve Dış Politikalar Yüzünden AKP Türkiye'yi Rezil Etti!

(Temmuz 2016)

Editörden:

Yaklaşık yüz yıldır din ve siyasetin ayrı olduğunu söyleyenler, maalesef dini siyasetlerine alet etmekten hiç geri durmadılar, durmuyorlar. Son yıllarda ülkemizde dini görünümleriyle başa gelen yöneticiler; konu ‘gerçek din’ olduğu zaman, laiklik savunucularına dönüşüyorlar. Ne hazindir ki müslüman olan yöneticilerimiz, beşeri sistemlerin bekçiliğini üstlenmiş durumdalar. Hal böyle olunca attıkları her adımda adeta çark ediyorlar. Her adımda prestij kaybediyor, her adımda kendilerini de ülkemizi de zor duruma düşürüyorlar.

Sistemin ve ideolojilerin bekçiliğini yapanlar, İslami gelişmeleri engelleyerek, halklarına karşı diktatörleşerek kendilerini hâkim güçlere beğendireceklerini, böylece makamlarını koruma altına alacaklarını zannediyorlar. Oysa Allah’ın hükümlerinden uzaklaştıkça ve Batı’ya mahkûm oldukça her meselede hata yapacak, gün gelip makamlarını kaybedecekleri gibi itibarlarını da kaybedecekler. 

Ülkemiz, iç ve dış siyasette hiç bu kadar prestij kaybına uğramamış, bu kadar rezil olmamıştı! Furkan Nesli Dergisi ve bu ülkenin vatandaşları olarak, bu sayımızda ülkemizin bu vahim durumunu ele aldık ve kapak konumuzu “Yanlış İç ve Dış Politikalar Yüzünden AKP TÜRKİYE’Yİ REZİL ETTİ” olarak belirledik.

Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi “Parti Metodu ve AKP’nin Geldiği Nokta” başyazısıyla gündeme dair can alıcı tespitleriyle siz değerli okurlarımıza ışık tutuyor.

Yine yazarlarımız Kur’an- Sünnet ışığında kaleme aldıkları yazılarıyla gündemin nabzını tutuyorlar... Murat Gülnar; “AKP’nin 14 Yıllık İktidarı Ve İslami Açıdan Analizi -1” yazı başlığı ile Rumeysa Sarısaçlı; “Neydik Ne Olduk” yazı başlığı ile siz okurlarımızla buluştu.

Dosya sayfasında ülkeyi yöneten insanların, yönetim esnasında yapmış oldukları ‘U’ Dönüşlerini ele alan; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Emsalsiz Çelişkiler -1” konusunu işledik.

Furkan Nesli Dergisi, dopdolu ve sıcak gündem başlıklarıyla yine bir solukta okuyacağınız güzellikte... Hayırlı okumalar dileriz...

Paylaş: