Sayı 144

İslam Dünyasında Çağdaş Yanılgı: Ateizm, Deizm, Agnostisizm

İslam Dünyasında Çağdaş Yanılgı: Ateizm, Deizm, Agnostisizm

(Nisan 2023)

Editörden:

Kıymetli okurlarımız, sizlerin de bildiği üzere Müslüman ailelerin mustarip olduğu konulardan bir tanesi gençliğin İslam’dan uzaklaşması ve farklı inançlara yönelmesidir. Bizler Furkan Nesli olarak bu konuyu gündemimize alarak hem ailelerin derdine ortak olmayı hem de konuya dair çözüm sunmayı amaçladık ve bu ay sizlerle 'İslam Dünyasında Çağdaş Yanılgı: Ateizm, Deizm, Agnostisizm' başlığı ile buluştuk.

Bu sayıda Başyazı bölümümüzde Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Ağrı Patnos Cezaevinden ailesiyle yapmış olduğu telefon görüşmelerini “Allah Diktatörlükten Milletimizi Kurtarsın” başlığı ile sayfalarımıza taşıdık. Kapak konumuz ile ilgili olarak ise Dr. Murat Gülnar Beyefendi’nin “Çağdaş İzmlerden/Sapmalardan Neslimizi Koruyalım” başlıklı kaleme aldığı yazısını, Eğitimci-Yazar Mevlüt Kaynarpınar Beyefendi’nin ise “Dindar Nesil (!)'den Geriye Kalan...” başlıklı yazısını sizlerle buluşturduk.

Konuyla ilgili olarak İzzet Daş Beyefendi “Ateizm, Deizm ve Agnostisizm Tehlikesine Karşı Çocukluk Dönemi Din Eğitiminin Önemi -1” başlıklı makalesini kaleme alırken Büşra Daş Hanımefendi ise “Ateist ve Deiste Davet” başlıklı yazısını kaleme aldı. Konuya dair farklı içerikler ve gündeme dair analizler de sizleri beklemektedir.

Furkan Nesli Dergisi olarak toplumda oluşan sorunların sağlıklı bir şekilde, doğru yöntemlerle çözüme kavuşabilmesini ve Rabbimizin bu konuda İslam davetçilerine yardımcı olmasını niyaz ediyoruz. Ayrıca Furkan Nesli Dergisi olarak tüm yayın kurulumuz ve yazar kadromuz adına hayatıyla, anlattıklarıyla ve kalemiyle Tevhid davasının gür sedası olan, İslam davası uğrunda ödediği bedelden ötürü Ağrı zindanlarında sürgün ve tecrit zulmüne maruz bırakılan Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi başta olmak üzere tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı gönülden tebrik ediyoruz…

Paylaş: