Sayı 119

Kaybettiklerimiz: Mesuliyet Şuuru ve İdealist İnsan Ruhu

Kaybettiklerimiz: Mesuliyet Şuuru ve İdealist İnsan Ruhu

(Mart 2021)

Editörden:

"Kaybettiklerimiz" serisine ocak ayında “Tevhid Şuuru ve Fetih Ruhu” konusu ile başlayıp şubat ayında “Muhalefet Şuuru ve Mücadele Ruhu” konusu ile devam etmiştik. Mart ayında ise kapağımıza, kaybettiğimiz ve ümmet olarak kazanmaya muhtaç olduğumuz değerlerden olan "Mesuliyet Şuuru ve İdealist İnsan Ruhu" konusunu taşıyoruz.

Yine dopdolu bir içerik ve farklı açılardan ele alınan konularla karşınızdayız. Her zaman olduğu gibi bu ay da başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin kaleme aldığı yazısını "İdealist İnsan Olmak" başlığı ile okuyucumuzla buluşturduk. 

Ayrıca Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü olması vesilesiyle İslam’ın değerlerini korumak için mesuliyet şuuruyla savaşan ve sonraki nesillere idealleri uğrunda her şeyden vazgeçmeyi öğreten şehit ve gazilerimizi rahmetle yâd ediyoruz.

Mesuliyet şuurunu kaybetmiş olan Ümmet-i Muhammed için temennimiz tekrar bu şuura ulaşabilmek, idealist insan ruhunu tekrardan canlandırabilmektir. Umuyoruz ki dergimiz bu sayı ile de hedefine ulaşır ve bu hedef, kaybettiğimiz tüm değerleri kazanma yolunda bir adım olur. Bu amaçla hazırladığımız sayımızdan hakkıyla istifade etmeniz temennisiyle.

Allah’a Emanet Olun.

Paylaş: