Sayı 7

Kurban ve Teslimiyet

Kurban ve Teslimiyet

(Kasım 2011)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

Önce İsmailler sunulacak Rahman’a, 

Sonra lütuf ulaşacak adananlara…

 Kurban… Yaradan’la aramızdaki tüm perdeleri kaldırma, nefsin köleliğinden kurtulma anı. Bıçağı dünyaya mıhlanmış nefislerimize değdirme, tüm bağlardan âzâd olma, fâniye kök salan heveslerin başını vurarak Mevla’ya yönelme ve kulluğu kuşanma anı.

“KURBAN ve TESLİMİYET” sayımızla bir kez daha sizinle olmayı nasip eden Rabbimize sonsuz hamd ediyoruz. İçinde bulunduğumuz bu mübarek günler; hayatının başından sonuna kadar Rabbine teslim olmuş bir seçilmişin biricik oğlunu feda ettiği günlerdir. İradesini Rabbinin iradesine bırakan Hz. İbrahim teslimiyetiyle, hem İsmail’ine hem de Rabbinin lütfuna kavuştu. Çünkü kesilmişti kesilmesi gereken sevgi… Şimdi bizlere düşen; en ihtiyaç hissedilen bu zamanda davamızı tüm sevdiklerimizin önüne geçirmektir. O zaman Allah (c.c) İslam Ümmetine lütuflarını gönderecektir.

Teslimiyetin bir tezâhürü de, bayramları Allah yolunda kurban etmektir. Biliyoruz ki; bu bayram da bayramını İslamî hizmetlerde koşturarak geçiren kardeşlerimiz olacak. Onlara şimdiden Allah’tan yardım ve muvaffakiyetler diliyoruz. 

Bu vesileyle tüm okurlarımızın mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, halkımızın ve İslam Âleminin uyanışına ve kurtuluşuna vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederiz. 

Her sayfası hassasiyetle hazırlanılan Furkan Nesli, bu ay da okunmaya değer içeriğiyle sizlerle. Maneviyat imamlarından istifâde ederek, azığımız olan maneviyatımız için özel bir sayfa hazırladık. Tarihimizi ve İslam’ın hâkimiyeti için yiğitçe mücadele eden fakat iftiraya kurban edilen atalarımızı hakkıyla tanımak için de tarih sayfamızı istifadenize sunduk. 

Bir sonraki sayımızda buluşmak ümidiyle Allah’a emanet olun...

Paylaş: