Sayı 15

Ramazan ve İnfak

Ramazan ve İnfak

(Temmuz 2012)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

“Kullarım benden sana sorarlarsa; şüphesiz ben onlara yakınım. Bana dua edenin, dua ettiği zaman, duasına karşılık veririm. O halde onlar da benim davetime icabet etsinler ve bana inansınlar ki doğru yolda olsunlar” buyuran Rabbimizin davetine icabetimiz: “Rabbimiz! Biz, ‘Rabbinize iman edin’ diye, imana çağıran bir davetçiyi işittik ve iman ettik. Rabbimiz! Bizim günahlarımızı bağışla, suçlarımızı ört, iyilerle birlikte canımızı al!” demektir.

Hamdolsun Rabbimize ki, bize mübarek bir ayda, mübarek bir elçi ile mübarek bir kitap indirdi. Bize hatası olmayan dosdoğru yolu gösterdi. İşte geldi Ramazan…

Bize ebedi kurtuluş kapılarını açan mesajların içinde çağladığı ay geldi. Bu yüzden mübarektir, bu yüzden bereketlidir. 

Yeniden kapısına varacağız Rahman’ın ve ‘açılıncaya dek ayrılmam kapından’ azmini göstereceğiz samimiyetle. ‘Kaçak kulun huzuruna geldi Rabbim’ mahcubiyetiyle gözyaşı dökecek, affedilmeyi isteyeceğiz Ğaffar olandan. Yeniden muhasebe edeceğiz ömrümüzü ve yeniden nefsi tezkiye etme gayretine gireceğiz inşallah. 

Bizi bu mübarek ayda oruç tutma imkânı veren ve Ramazan’ın mesajını anlamaya sevk eden Rabbimize sonsuz hamd ediyoruz.

Kıymetli okurlarımız; bu ay “Ramazan ve İnfak” sayımızla  karşınızdayız. İçeriğimizde Ramazan Ayı’nın hatırlattığı mesajlara ve infak şuuruna değinerek bu ayın hakkıyla değerlendirilmesine vesile olmaya çalıştık. Ayrıca ‘Ramazan Ayı’nın Tâcı’ olarak isimlendirdiğimiz “İtikâfı” bu Ramazan’da da hatırlatarak Efendimizin unutulmuş sünnetini yeniden yâd ettik.

Rabbimiz Ramazan’ı bizlere mübarek kılsın ve tutacağımız oruçlarımızı bizden kabul buyursun. (Âmin)

Bir sonraki sayımızda buluşuncaya dek Allah’a emanet olun. Hayırlı Ramazanlar…

Paylaş: