Sayı 19

Ümmetimizin Hali ve Suriye

Ümmetimizin Hali ve Suriye

(Kasım 2012)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

Kasım sayımızla sizlerle yeniden buluşmayı nasip eden Rabbimize hamd ediyor, her sayımızda okurlarımızla bir kez daha buluşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Furkan Nesli olarak İslam ümmetinin içinde bulunduğu buhranlı durumu ve genel anlamda dünyanın karanlık bir eksenden geçtiği gerçeğini, son birkaç sayımızda kapak konusu olarak işledik. Bu sayımızda da aynı doğrultuda ilerleyerek “Ümmetimizin Hali ve Suriye” ismini kapak konumuz olarak seçtik.

Müslümanlar gerçekleri görmek ve gördüğü gerçekleri doğru değerlendirmek zorundadır. Çünkü yara alan, haksızlıklara maruz kalan, en vahşi katliamlara tanık olan bizleriz. Zalimi ve zulmünü görmeliyiz artık. Zulmedenleri, zulme destek olanları ve bunlara rağmen zulme ve küfre karşı Allah’ın hâkimiyeti için çalışanları ayırmalıyız birbirlerinden. Kâfir, İslam gemisinde gedik açmışken, buna seyirci olanlar hatta daha da kötüsüne sebep olanlar elbette hem Allah indinde hem de insanlar indinde masum sayılmayacaklar. İşte bu gerçekler doğrultusunda, istiyoruz ki tüm Müslüman kardeşlerimiz yapılan bu zulümlerden çıkarımlar yaparak, gerçek kurtuluşun, özgürlüğün, insan olma onuruyla yaşamanın yollarını gösteren Allah’ı, mutlak otorite sahibi olarak bilsinler, izzeti ve şerefi zalime boğun eğmekte değil Allah’a kullukta arasınlar.

Kıymetli okurlarımız, Muhterem Hocamızın “Ümmetimizin Çöküşü ve Çöküşün Sebepleri-3” başlıklı yazısını hassaten okumanızı tavsiye ediyor, kapak yazılarımız ve muhtelif içeriğimizle hazırlanan dergimizi sizlere takdim ediyoruz. Bir sonraki sayımızda buluşuncaya dek Allah’a emanet olun.

Paylaş: