Sayı 2

Ümmetin Dirilişi

Ümmetin Dirilişi

(Haziran 2011)

Editörden:

Diriliş

Dergimizin ikinci sayısında sizlerle buluşmayı nasip eden Rabbime hamd ile başlıyorum. Furkan Nesli ilk sayısında büyük ilgi gördü. Gelen talepler üzerine ilk sayımızda ikinci baskıyı yaptık. Bu nedenle Allah (cc)’a hamd ile birlikte tüm Furkan Nesli okuru kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Furkan Nesli bir umut, bir diriliş ve bir heyecandır diye size ilk sayımızda söz etmiştik. Sizlerde bu heyecanı görmek umudumuzu arttırdı. Bu umutla Furkan Neslinin abone kampanyasını da sizlere duyurmak istiyoruz. Dergimize yıllık abone olanlara Grup Furkan’ın beğeniyle dinlenilen 2. Albümü “Ümmetin Marşı” hediye edilecektir. İlk sayımızda yapmış olduğumuz “Abone olunuz, abone bulunuz” çağrısına gösterdiğiniz duyarlılıktan dolayı da Allah razı olsun.

Gördük ki önümüzde heyecanlı, umutlu ve dirilişe geçen bir kitle, bir ümmet var. Bu şüphesiz Müslümanların geleceği için sevinç sebebidir. Elbette çalışma ve mücadele varsa, çile çekenler varsa, umut da var olacak, heyecan da… Yüzyıllardır ümmet olarak halimiz ortada. Günahlarımızın kefaretini ağır bedeller ile ödedik, ödüyoruz. Nihayet tevbe edenler, duruşlarını düzeltenler, Allah’ı tek rab, tek ma’bud, tek sığınak görenler çoğalınca, bunun sonucunda nusret-i ilahi görülmeye başlandı.

İşte yeniden dirilen bir ümmet ile karşı karşıyayız. Ağlıyoruz, ama oturmuyoruz; ölüyoruz, ama yas tutmuyoruz; zulme uğruyoruz, ama teslim olmuyoruz; hakaret ve iftiraya uğruyoruz, ama moralimizi bozmuyoruz.

Biz de Müslümanların umut ve heyecanını ifade etmek için ikinci sayımızda sizlerin karşısına “Ümmetin Dirilişi” başlığıyla çıkıyoruz. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ilk sayıda beğeniyle okuduğunuz “Beklenen Nesil; Öncü Nesil” yazı dizisinin devamı olan “Öncü Neslin Vasıfları”nı bu sayıda okuyabilirsiniz. “İslam ve Dinamizm”, “Aydın Âlimler Hareketi”, “Dünyanın İnsan Kullanımına Hazırlanması”, adlı yazıları ve diğerlerini beğeni ile okuyacağınızı umuyoruz.

Yeniden buluşuncaya dek, Allah’a emanet olunuz.

Paylaş: