Sayı 150

Filistin Müslümanlarındır - Katil İsrail Filistin'den Defol!

Filistin Müslümanlarındır - Katil İsrail Filistin'den Defol!

(Ekim 2023)

Editörden:

Hakkın Gür Sesi Furkan Nesli Dergisi olarak yeni sayımızda mazlum ümmet coğrafyamızdan Filistin'i kapağımıza taşıyoruz! Kur’an’ın mesajını ve yüklediği mesuliyetleri aktarmayı şiar edinen Furkan Nesli Dergisi olarak bu sayımızda yıllardır şehitler vererek akan kanları ile ümmet ağacını sulayan Filistinli Müslümanların mücadelesini konu edindik.

Bu sayımızın Başyazı bölümünde kapak konumuzla alakalı olarak, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Aksa Tufanı ile ilgili yapmış olduğu açıklamaları derledik. Şiir bölümünde ise “Kork Ey Zalim!” başlığı ile Esma Ardıç Hocahanım’ın kaleme aldığı şiire yer verdik. Öncü Şahsiyetler sayfamızda ise Filistin İslami direnişine iz bırakan şahsiyetlerin hayatlarına değindik.

Aksa Tufanı operasyonunun gün gün anlatıldığı arşiv bölümümüz ve daha birçok zengin içerik dergimizin yeni sayısında yerini aldı. Filistin'de verilen mücadelenin tüm dünyadaki Müslümanlara sirayet etmesini, iman ateşi ile tutuşan Gazze'li Müslümanların gösterdiği fedakarlığın ümmetimizin tamamını uyanışa geçirmesini temenni ediyoruz.

Akıtılan bunca kanın, verilen bunca canın hem insanlığın hem de ümmetimizin tek kurtuluşu olan İslam Medeniyetinin hakimiyeti için mücadele edecek öncü neslin meydana gelmesine vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Hayırlı okumalar diliyor ve sizleri mazlum ümmetin acısını hissederek vazifelerinizi düşünmeye davet ediyoruz…

Paylaş: