Sayı 112

Kölelikten Kulluğa

Kölelikten Kulluğa

(Ağustos 2020)

Editörden:

20. ve 21. yüzyılda tahrif edilen kavramların pratiğini insanlık, maalesef ruhi bunalımlar içerisinde acı çekerek yaşıyor. Batı dünyasının insanlığa parıltılı ışıklar altında, yaldızlı sözler ile süslenen ve modern olarak dizayn edilen köleliği; makama, paraya, kadına, eşyaya ve esasında nefse yapılan kulluğu özgürlük kavramı içerisine ustaca yerleştirmesiyle, tahrif edilen özgürlük kavramı da özelde gençliği ve genelde toplumu iflasın eşiğine götüren bir etken olmuştur.

Furkan Nesli Dergisi olarak, tahrif edilmiş kavramlara ve bunun beraberinde gelen yaşam tarzına bir sorgulama getiriyor, insanın hakiki yükselişini gerçeğe ve fıtrata uygun olarak İslami perspektiften değerlendiriyoruz. Bu sebeple bu ayki kapak konumuzu “Kölelikten Kulluğa” olarak belirledik.

Başyazı bölümümüze Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ‘Vahyin Hedeflediği Nesil-2’ başlıklı yazısı ile kaldığımız yerden devam ederken, konu ile ilgili olarak yazarlarımızın “Hakiki Özgürlük Allah’a Kulluktadır” “Müslümanın Özgürlük Anlayışı” başlıklı yazılarını sizlerle buluşturuyoruz.

Furkan Nesli Ailesi olarak Değerli Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin muhterem annesi Besime Kuytul Hanımefendi’ye Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyoruz…

Başımız Sağ Olsun…

Paylaş: