Sayı 113

"Allah Sizden Biriniz Bir İş Yaptığında İtkan İle Yapmanızı Sever."

"Allah Sizden Biriniz Bir İş Yaptığında İtkan İle Yapmanızı Sever."

(Eylül 2020)

Editörden:

   “Allah sizden biriniz bir iş yaptığında itkân ile (sağlam ve kaliteli) yapmanızı sever” Hadis-i Şerif’i bizlere Müslüman ahlakının nasıl olması gerektiğini öğretiyor.
   Rabbimiz’in yaratmış olduğu varlıklara ve Efendimiz’in hayatından yansıyan karelere baktığımız zaman hayatımıza dair en önemli meseleyi görmüş oluruz: Güzel işleri yapmak ve yaptığı işi güzel yapmak… Allah’ın sağlam ve kaliteli yapılan işi sevdiğini bilen Müslümanlar her işini bu şuurla yaparsa hem şahsi hayatlarında hem de ümmet çapında birçok eksik tamamlanacaktır. Bizler de Furkan Nesli olarak Müslümanların bu şuura ulaşmasında bir nebze olsun katkıda bulunmak adına bu konuyu kapağımıza taşıdık.
   Başyazı bölümümüzde Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konferanslarından hazırladığımız “Vahyin Hedeflediği Nesil” serisinin üçüncü ve son kısmını istifadenize sunarken, konu ile ilgili olarak yazarlarımız sizler için yine birbirinden kıymetli yazıları kaleme aldılar. Murat Gülnar “İhsan Şuurunda Kulluk”, Rumeysa Sarısaçlı “Başarının Anahtarı: İtkân”, Mevlüt Kaynarpınar “Kur’an’da Muhsinlerin Vasıfları” başlıklı yazıları ile konumuzu Kur’an ve Sünnet ışığında ele aldılar.
   Yaptığı her işi itkân ve ihsan şuuruyla yapan kullardan olmak duasıyla. Hayırlı okumalar…

Paylaş: