Sayı 14

Gençliğe Çağrı

Gençliğe Çağrı

(Haziran 2012)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

“Allah gençliğini kendi yolunda feda eden genci sever.” (Hadis)

Rabbimizin sevdiği, meleklerine karşı övündüğü bir genç olmak ne büyük mutluluktur. Gençlik; ömrün en nadide zamanında, en dinç haliyle, en cesur duruşuyla bir kez gelen ve bir daha asla gelmeyecek olan en verimli dönemdir. Gençlerdi ilk olarak Peygamberimize iman eden, yine onlardı ilk muallim, ilk muhacir ve ilk şehid olanlar…

İçinde bulunduğumuz yaz ayları, hakkıyla değerlendirilirse gençliğimizin dünya ve ahiretini kurtaracağı, aksi takdirde daha da artan haramlarla ömrünün felâketi olacağı aylardır. Günahın bu denli meşrûlaştırıldığı bir dönemde İslamî ilimlere yönelmek, Allah ile gerçek dostluğa ulaşmak, ibadetlerle ulvîleşmek her gencin en önemli vazifesidir. Şayet böyle olmazsa; dünyamızı kaybettiğimiz gibi ahiretimizi de kaybedecek ve gerçek anlamda iflası yaşayacağız.

Uçuruma sürüklenen gençliğimize elimizi uzatıyor ve ‘Haydi kurtuluşa’ diyoruz. Bu amaçla dergimizin Haziran  sayısını bu içerikte hazırlayarak, gençliğimizin uyanışa geçmesine vesile olmak istedik.

Yapılan İstatistikler durumun vahâmetini anlatmaya yetiyor. Bunu sizlerle de paylaşmak istedik. Kapak yazılarımızda da aynı noktaya vurgu yaparak, Genç Kahramanlarımızı günümüzün gençlerine örnek olması için sizlerle buluşturduk. 

Ve yeni söyleşi Furkan Nesli okurlarını bekliyor. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin gençlerle yapmış olduğu Söyleşiyi istifadenize sunuyoruz. Akranlarının harama daldığı bu aylarda, aldığı dini eğitim ve İslam ahlâkıyla harama düşmekten sakınan ve Rabbine gönülden bağlanan tüm gençlere selam olsun. 

Allah’a Emanet Olun.

Paylaş: