Sayı 123

Kurbanla Allah'a Yakınlaşmak

Kurbanla Allah'a Yakınlaşmak

(Temmuz 2021)

Editörden:

Kurban Bayramı’nda Hz. İbrahim Aleyhisselam’ı ve oğlu Hz. İsmail Aleyhisselam'ı, onların aile ve fert olarak yaşadıkları örnek hayatı, göstermiş oldukları mücadeleyi ve bize öğrettikleri sabır, teslimiyet, tevekkül, şecaat gibi kavramları hatırlarız. Bununla beraber Allah’a yakınlaşmada engel teşkil eden nefsi arzularımızdan ve kalbimizdeki dünya sevgisinden kurtulmak için de yollar ararız. Kurban Bayramı’na yaklaşmamız vesilesiyle bunları tekrar hatırlamak için Kurban konusunu kapağımıza taşıdık ve siz kıymetli okuyucularımızla “Kurban’la Allah’a Yakınlaşmak” başlığı ile buluştuk.

Bu ay dergimizde Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin kaleme aldığı “İdealist İnsan Olmak -4”; Dr. Murat Gülnar Beyefendi’nin kaleme aldığı “Kurban ve Kurbiyyet”; Rumeysa Sarısaçlı Hocahanım’ın kaleme aldığı “Atamız Hazreti İbrahim Aleyhisselam”; Mustafa Şahin Beyefendi’nin kaleme aldığı “Benim Adım Teslimiyet” başlıklı yazılar yer alırken, konuya dair farklı yazılar ve gündeme dair yorumların olduğu sayfalar yer almaktadır.

Allah’a yakınlaşmada bir vesile olan Kurban Bayramınızı tebrik eder, tüm Müslümanların bu vesileyi en iyi şekilde değerlendirebilmelerini temenni ederiz. Hayırlı okumalar…

Furkan Nesli

 

Paylaş: