Sayı 56

Kurtlar Sofrasında Bir Ülke; Suriye

Kurtlar Sofrasında Bir Ülke; Suriye

(Aralık 2015)

Editörden:

“Müslümanlar bir binanın tuğlaları gibidir.” 

Tuğlalarımız bir bir söküldü ve maalesef yavaş yavaş bir köşeye çekilip binamızın çöküşünü izliyoruz ümmet olarak. Yangın yeri Ortadoğu, yangın yeri Suriye, yangın yeri Irak, yangın yeri mazlum ümmetin yüreği…

“Kurtlar Sofrasında Bir Ülke; Suriye” başlığıyla çıkardık bu ayki sayımızı. Hak- Batıl savaşının gün geçtikçe kızıştığı ve mazlum ümmetin uyuduğu bu dönemin en ağır şahidi oldu Suriye… Başta İslam düşmanlarının sonra tüm çıkarcıların sofrasını, hayallerini süsleyen Suriye şimdi paylaştırılıyor…

Bizler yanı başımızda, sınırlarımızın bir adım uzağında yaşanan bu zulme sessiz kalmaya devam edersek, öyle görünüyor ki binanın sökülen tuğlalarından biri de biz olacağız…  İşte her zaman olduğu gibi bu başyazısında da Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi ferasetiyle Suriye’de yaşananları Kur’an ve Sünnet ışığında değerlendiriyor. 

Yazarlarımızdan Murat Gülnar; “Suriye Üzerinden Ortadoğu Gerçeği ve Vebâlimiz,” Rumeysa Sarısaçlı; “Yalancı Baharın Hazin Sonu” yazılarıyla iştahları kabartan; Arap Baharı ile başlayan ve sonunda kurtların sofrasına düşen Suriye üzerinde dönen oyunları tüm gerçekleriyle kaleme aldılar.  

Yine İstatistik sayfamızda 5. yılına giren ve git gide bir çıkmaza dönüşen Suriye bilançosunu ele aldık. Ölümler, göçler, perişan olan hayatlar ve sürgün edilen umutlar… Maalesef rakamlar her gün katlanarak artıyor. 

Rabbimizden niyazımız; ümmetin en karanlık, en zor günlerini yaşadığı ve kâfirin küfrünün, zalimin zulmünün son haddine vardığı şu günlerin; en yakın şafağa gebe olmasıdır. Bir an önce İslam Medeniyeti’nin kurulması ve ümmetimizin Asr-ı Saadet’e kavuşması temennisiyle... Selamun Aleyküm. 

Paylaş: