Sayı 118

Kaybettiklerimiz: “Muhalefet Şuuru ve Mücadele Ruhu”

Kaybettiklerimiz: “Muhalefet Şuuru ve Mücadele Ruhu”

(Şubat 2021)

Editörden:

“Kaybettiklerimiz” serisine şubat ayında “Muhalefet Şuuru ve Mücadele Ruhu” ile devam ediyoruz. Müslümanların muhafazakârlaşarak davalarından taviz verir hâle gelmesindeki faktörlerden biri olan muhalefet şuurunun kaybedilmesi, beraberinde mücadele ruhunun da kaybolmasına sebep olmuştur.

Hâlbuki şirkin olduğu, mazlumlara güçlüler tarafından zulmedildiği ve haramların yaygın olduğu bir memlekette doğruları söylemek kadar yanlışlara yanlış demek de zalimin zulmüne engel olmak da en temel vazifemizdir. İlk cümlesi Tevhidle yani “La” diyerek başlayan bir din, bize muhafazakârlığı değil tam tersi muhalif olmayı öğretmektedir. 

Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendinin başyazısı, yazarlarımızın konuyla ilgili yazıları ve dolu dolu içeriğimizle kaybettiğimiz muhalefet şuuru ve mücadele ruhunu yeniden nasıl kazanacağımıza dair Kur’an ve Sünnet ışığında çözümler sunmaya gayret ettik.

Furkan Nesli olarak, İslam’ın hakikatlerini savunan ve taviz vermeden İslami mücadelenin içerisinde yer almaya devam eden aynı zamanda kaybettiğimiz bu şuur ve ruhu tekrar kazanarak İslam davasına hizmet edecek bir neslin gelmesi için mücadele edenlerden olmayı Rabbimizden niyaz ediyoruz. Hayırlı okumalar…

Paylaş: