Sayı 117

Kaybettiklerimiz: Tevhid Şuuru ve Fetih Ruhu

Kaybettiklerimiz: Tevhid Şuuru ve Fetih Ruhu

(Ocak 2021)

Editörden:

Furkan Nesli Dergisi olarak, 2021 yılının Ocak sayısında, kaybettiğimiz değerleri ve onları yeniden elde etmek adına yapmamız gerekenleri “Kaybettiklerimiz” serisi ile başta kendi nefislerimiz olmak üzere Ümmet-i Muhammed’e yeniden hatırlatmak istedik. Bu sebeple “Kaybettiklerimiz” serisinin ilk bölümünü “Tevhid Şuuru ve Fetih Ruhu” başlığı ile kapağımıza taşıdık.

Bu sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin kaleme aldığı “Tevhid Şuuru İle Gelen Fetih Ruhu” başlıklı yazısı yer alırken, konu ile ilgili olarak yazarlarımızdan Dr. Murat Gülnar Beyefendi’nin “İslam’ın Cihadı: Fetih Mi İşgal Mi?”; Mevlüt Kaynarpınar Beyefendi’nin “Hadislerde Gösterilen Fetih İdealleri” başlıklı yazıları yer aldı.

Nebevi hareket metodunun takipçileri olarak bizler de, Mekke’ye Tevhid ile kalpleri ve cihanı fetheden bir fatih olarak giren Peygamberimizin ümmetine miras olarak bırakmış olduğu bu şuur ve ruhla, çağımızın fatihleri olabilmeyi Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Tevhid şuuru ve fetih ruhu ile birlikte kaybettiğimiz tüm değerlerimizi yeniden kazanabilenlerden olmak duasıyla. Hayırlı Okumalar…

Paylaş: