Sayı 153

Ümitvar Olun! İstikbal İslam'ındır!

Ümitvar Olun! İstikbal İslam'ındır!

(Ocak-Şubat 2024)

Editörden:

Yeni bir sayı ve yeni bir heyecanla yeniden sizlerleyiz!

Furkan Nesli ailesi olarak, 2022 Nisan ayından itibaren matbu yayınımızı durdurmakla beraber e-dergi formatı ile sizlere faydalı içerikler sunmaya devam ediyorduk. Bir buçuk yıllık bir sürecin ardından tekrar matbu yayına geçerek, yeniden sizlerle buluşmayı bizlere nasip eden Rabbimize hamd olsun!

Yıllarca hayırlı hizmetlere ev sahipliği yapan ve 30 Ocak 2018’te kapısına kilit vurulan, 6 yıl boyunca kayyumun elinde harabeye çevrilen Furkan Vakfı Genel Merkez binasını 6 yıl sonra Furkan Nesli Dergisi Genel Merkez binası olarak açmayı nasip eden Rabbimize hamd olsun!

Her zaman bir derginin ilk sayısı, ilk doğum gibidir… İlk sayımız olan “Öncü Nesil” sayısından şu ana kadar dergimiz emeklemeye, günden güne büyümeye ve gelişmeye devam etti. Sizlerle buluştuğumuz o ilk günün, ilk sayının heyecanını ve sancısını tam bugün de yeniden üzerimizde hissediyoruz.

Furkan Nesli ailesi olarak uzun soluklu bir yolculuğun içerisinde olduğumuzu biliyoruz, sorumluluğumuz ağır ve yükümüz omuzlarımızda... Uzun süren bu yolculukta, Furkan Nesli Dergisinin yayın hayatına devam etmesinde emeği geçen başta dergimizin mimarı olan Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye, ana yazar kadromuza, arka planda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdüren gönüllü ekibimize, tasarımlarda emeği geçen grafikerimize ve üzerimizden desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen siz değerli okurlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Durmaksızın devam eden yolculuğumuzda aldığımız olumlu tepkiler bizleri daha çok çalışmaya ve geliştirmeye sevk ederken, bundan sonraki süreçte siz değerli okurlarımızla iki ayda bir buluşacak ve Tevhidi istikamette, değişmeyen çizgimizle, Hakkın gür sesi olmaya devam edeceğiz Allah’ın izniyle…

Büyük bir özen ve titizlikle hazırladığımız Ocak-Şubat sayımızın kapağına “Ümitvar Olun! İstikbal İslam’ındır!” başlığını taşıdık. Başyazı bölümümüzde yeniden matbu yayına geçişimize özel, Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi ile gerçekleştirdiğimiz özel röportaja yer verdik. Murat Gülnar Beyefendi “Çağın İslam’a Olan İhtiyacı” başlıklı kapak yazısı ile sizlerle buluşurken Fatih Çağraş Beyefendi “Gelecek İslam’ın! Müslümanlar Nerede?” başlıklı yazısıyla sizlerle buluşuyor. Ayrıca “Allah’ın Vaadi Haktır!” başlıklı yazı, gündeme dair sayfalar ve daha fazlasını sizlerin istifadesine sunuyoruz.

Çalıştığımız bu sayıyla birlikte Rabbimiz, İslam davasının kalplerde yeniden filizlenmesini, geleceğin İslam’ın olacağına dair ümitlerin tazelenmesini, ümmet olma yolunda neslin eğitilmesini, İslam coğrafyası ve ümmet bilinci konularında farkındalık oluşmasını, bunu yaparken daima Hakk’ı ve Hakk’ın rızasını dikkate almayı nasip etsin…

Furkan Nesli ailesi hayırlı okumalar diler...

Paylaş: