Sayı 18

Bu Sene Okuma Senesi

Bu Sene Okuma Senesi

(Ekim 2012)

Editörden:


Bismillâhirrahmanirrahim

Yeni yıla yepyeni bir hedefle giren Furkan Nesli, bu hedefin verdiği heyecanla yeniden okurlarıyla birlikte...

Eksiklerimizi tamamlamak ve yükselmek için daima en mühim noktaları hedef gösteren Rabbimiz; Müslümanların her dem hedef tayin etmelerini ve bu hedefe ulaşmak için azami gayret sarf etmelerini işaret eder.

Kıymetli Okurlarımız! İnsanımızın ve toplumumuzun hali malumunuzdur. Tüm değerlerini kaybeden ve kendisine lâyık olmayan şeyleri değer gibi addeden bir toplumda yaşıyoruz. Okumayı bıraktığımızdan beri her geçen gün kaybediyoruz. İlmin verdiği şerefle yükselirken, ilimden uzaklaşıp dünyaya meylettikçe alçalıyoruz.

Cahil bırakılmış bir toplumun yükselmesi mümkün değildir. Yükselişimizin tekrardan zuhur etmesi için kaybettiğimiz yerden başlamak zorundayız. Bunun için her fert kendi cihetinden durumunu elzem görmeli ve okuyarak eksik yanlarını tamamlamalıdır.

Bu minvalde Furkan Nesli olarak Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin bu yıl için bizlere hedef gösterdiği okumayı kapak konusu yaptık.

Dergimizin içeriğinde hedefimizin etraflıca konu edinildiği kapak yazıları ve makalelerin yanı sıra, okuma oranlarının istatistik bilgileri, ilmiyle yükselenlerin hayatları ve birçok muhtelif konular yer almaktadır. Ayrıca gündemle alâkalı önemli haberlerinde yer aldığı dergimiz, okurlarımızın istifadesine sunulmuştur.

Bu arada yaklaşan Kurban Bayramı’nın tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyor, gerçek bayramlara kavuşmayı Rabbimizden niyaz ediyoruz. Bir sonraki sayımızda buluşuncaya dek Allah’a Emanet Olunuz...


Paylaş: