Sayı 106

Geciken Adalet Zulümdür!

Geciken Adalet Zulümdür!

(Şubat 2020)

Editörden:

“Geciken Adalet Zulümdür!” başlığı altında ülkemizde uzun süredir birçok kesimin rahatsız olduğu adaletsizlikleri ele aldık Şubat sayımızda…

Türkiye’de yargının geldiği noktada çok vahim bir tablo ortaya çıkmaktadır. Talimatla mahkemelerin yıllarca uzatılması sağlanarak insanlar korkutulmakta, sindirilmeye çalışılmakta böylelikle toplumun haksızlığa ve adaletsizliğe sessiz kalması istenmektedir.

Neredeyse gündemden hiç düşmeyen, binlerce insanın da mağduriyet yaşamasına sebep olan yargıdaki bu keyfilik ve siyasetin adalete gölge olması, “Adalete Özgürlük” nidalarını her geçen gün daha da arttırmaktadır.

Furkan Nesli olarak bu vahim tablonun bir an evvel adil kararlar ile sonlanmasını, yaşanan hukuksuzlukları bir nebze de olsa unutturacak güzel günlerin gelmesini istiyoruz. Özelde Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Gönüllülerine haksız ve hukuksuz bir şekilde açılan mahkemelerin sonlanmasını, genelde ise haksızlığa uğrayan herkesin adalete kavuşmasını diliyoruz.

Yaklaşan mübarek üç ayların hürmetine Ümmet-i Muhammed’in yaşamış olduğu acıların son bulmasını diliyor; toplumumuzun yeniden huzur ve adalete en önemlisi İslam Medeniyetine ulaşmasını niyaz ediyoruz.

Elazığ’da yaşanan depremde ve Van’da yaşanan çığ felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.

Furkan Nesli

Paylaş: